Ahol a kevés is sokat jelent

2019. augusztus 03., címkék: gyülekezeti riport

„Úgy működünk, mint egy család. A családot pedig mindig hordozni kell” – vallja Pálinkás Gyula és felesége, Pálinkásné Balogi Beáta, akik már tizenhárom éve szolgálnak három kis szatmári településen: Milotán, Magosligeten és Uszkán. A Kossuth Rádió augusztus 4-én délelőtt a milotai gyülekezetből közvetít istentiszteletet, mi pedig utánajártunk, hogy is telnek a közösség hétköznapjai.

Vérükben hordozzák a reformációt

2018. október 21., címkék: gyülekezeti riport

„A behívások már megszűntek, de a sorkatonai szolgálatot visszaállították, fiataljainknak pedig nagyon nehéz az ukránok oldalon harcba menni” – mondja a mai kárpátaljai helyzetről Kacsó Géza lelkipásztor. Ígéretünkhöz híven folytatjuk Kárpát-medencei gyülekezeti riportsorozatunkat, melynek idei első állomása a beregszászi Bátyú.